IRONMAN Austria-Kärnten 2017

IRONMAN Austria-Kärnten 2017 (09:42:12 hod.)

V nedeľu 2.7. 2017 Michal Ivančo pretekal v Rakúsku. Ironman Austria v Klagenfurte bol už jeho celkovo piatym Ironmanom a druhým v tomto roku.

Trať preteku: 3,8 km plávanie, 180 km bike, 42,2 beh, spolu 226 km.

Štart preteku bol naplánovaný v miestnom jazere na 6:40 hod. ráno. Celé plávanie 3800 m som absolvoval za 01:16:56 hod.. Pre mňa ako slabšieho plavca to bolo celkom slušné. Po vyplávaní nasledoval celkom dlhý presun do depa (asi 600 m), presun na bike, 180 km dlhú trať, ktorá mala celkom slušné prevýšenie (1750 m). Celú cyklistickú trať som absolvoval za 05:03:22 hod.. Výsledný čas bol zatiaľ môj najrýchlejší na Ironman trati. Bol by som spokojný s časom pod päť hodín, uvidíme možno to nabudúce pôjde lepšie. Po príjazde z bike nasledovalo depo a výbeh do poslednej disciplíny, klasickému maratónu (42,195 m). Na tejto trati som dosiahol najrýchlejší bežecký čas na Ironmane (03:13:59 hod.). Začiatok do 25 km to celkom šlo, no posledné km už boli veľmi ťažké. Do cieľa ma poháňala aj možnosť zabehnúť si osobný rekord. Nakoniec sa to podarilo a v čase 09:42:12 hod. som si vytvoril nový osobný rekord.

Po dobehnutí som si to už len celé vychutnával s neskutočnou atmosférou, ktorá ešte vládla dlho do noci pokiaľ nedobehol posledný pretekár. Celkove som obsadil v kategorii PRO 22. miesto.

Už nasledujúcu nedeľu ma čaká IRONMAN Franfurkt, ktorý je zároveň Majstrovstvami Európy. Tak držte prsty nech to v nedeľu klapne!

Ďakujem mojím reklamným partnerom za podporu!