O Patriot Runners

V roku 2013 sme sa rozhodli na podnet niekoľkých Vranovských aktívnych bežcov rozbehnúť a zastrešiť myšlienku, ktorá má v našom meste dlhoročnú tradíciu, no v ostatných rokoch sa jej ušlo len málo pozornosti, ktorú si zaslúžila.

„Ryba plave, pták létá, člověk běhá.“

Emil Zátopek (bežecká legenda)

Vranov má bohatú základňu aktívnych bežcov, reprezentantov, ale aj rekreačných bežeckých nadšencov. Myšlienka vytvoriť Vranovskú bežeckú ligu a motivovať takto bežcov z nášho okresu, najmä tých rekreačných, združovať sa na bežeckých podujatiach, vzájomne sa spoznávať, motivovať k výkonom, alebo si iba zažiť na vlastnej koži súťažnú atmosféru, má teda svoje opodstatnenie. Rovnako tak má opodstatnenie odmeniť tých najúspešnejších, ktorí svojimi výkonmi reprezentujú farby nášho mesta aj ďaleko za jeho hranicami.

„Ten, kto si nezamiloval beh, urobil niekde chybu, ktorú mu musíme pomôcť napraviť.“

Michal Lakatoš (kondičný tréner a rekreačný bežec)

To bol dôvod pre vznik Patriot Vranovskej bežeckej ligy a dôvod prečo sme sa rozhodli zastrešiť aj bežcov, ktorí budú s hrdosťou reprezentovať Patriot Sport na bežeckých podujatiach v rámci Patriot Vranovskej bežeckej ligy, ale aj na ostatných pretekoch na Slovensku a v zahraničí.