ME FISTC, Taliansko 2020

Po roku si opäť zapretekal na Majstrovstvách Európy FISTC v Talianskom mestečku Pragelato člen PRIMA SH Vranov n.T. Michal Ivančo (pes ARES). Obsadil konečné 3. miesto v kategórii skijoring.

Pretekalo sa počas troch súťažných dní v nadmorskej výške 1800 m, čo bolo vcelku náročné aj pre psov. Štarty jednotlivých dní boli o cca 8:30 hod. Ares zvládol všetky tri dni na vysokej úrovni, hendikep už bol jeho vek 9,5 roka, čo sa prejavilo v jazde z kopca keď už nestačil udržať tempo, ktoré mali lepšie mladé psy.

Trate po všetky dni boli pripravené na výbornej úrovni, teplota na štarte sa pohybovala od -8°C do + 6°C. Bolo to dosť náročné na prípravu lyží, keďže štruktúra snehu sa pohybovala od umelého až po prírodný.

Počas troch súťažných dní na trati 9,4 km bolo potrebné podať čo najlepší výkon a na trati nezaváhať, čo sa aj podarilo. Pred a po súťaži bola náročná logistika keďže bolo potrebné cestovať autom cca 3200 km.