2. miesto pre Spartan Patriot Team Slovakia – Spartan Race Super – Donovaly 2015

Týmto pretekom sa odštartovala dlho očakávaná séria pretekov vyššej náročnosti v rámci strednej Európy. Organizátori pripravili súťaž v krásnom prostredí Nízkych Tatier za účasti približne 3100 pretekárov z 20 krajín.

Napriek tomu, že sa štartovalo v nadmorskej výške takmer 960 m.n.m., pretekárov potrápili hlavne vysoké teploty počas celého preteku. Teplota na 14,5 km dlhej trati s prevýšením cez 900 metrov a 26 rafinovane umiestnenými prekážkami sa vyšplhala na neuveriteľných 33,5 C. Pretekári neprekonávali len kopce, či prekážky, hlavným nepriateľom sa stalo neskutočné teplo a páliace slnko. Na trati boli umiestnené len 2 občerstvovacie stanice, čím dochádzalo k dehydratácii pretekárov. Hádam aj preto tento pretek rýchlo získal prívlastok „Donovalské peklo“. Slogan Spartan Race „Pochopíš až v cieli“ bol naplnený do bodky.

Aj napriek jednému z najťažších prekážkových pretekov, ktoré sa u nás organizovali, sa podarilo nášmu teamu Spartan Patriot Team Slovakia získať 2. miesto z časom 08:04:27 (len 02:27 minúty za prvým) v Elitnej kategórii a zároveň celkové 2. miesto z 212 súťažiacich teamov. Za to vďaka a zároveň veľký rešpekt pred výkonom našim pretekárom: 6. Roman Bak, 7. Socha Maroš, 22. Kušnír Filip, 38. Mišák Jakub, ktorí svojimi časmi dokázali náš team opäť vrátiť na pódiové umiestnenie. Team ďalej reprezentovali: Škreptáč Martin, Ďurišin Erik, Illeš Martin, Schriffelová Zuzana, Cerula Marek, Renčková Mária a Schriffel Rastislav.

Autor: Marek Cerula

, Diskusia: 0

Pridaj komentár