Časovka do vrchu JANTEX Banské – Mláčky 2022

Trocha netradične štvrtok (štátny sviatok) 15.9. 2022 sa konal už 14. ročník Časovky do vrchu JANTEX Banské – Mláčky. Pretekalo sa na trati 6,4 km s prevýšením 325 m. Predpoveď počasia pred podujatím nebola ideálna, čo sa nakoniec ani nepotvrdilo a počas celého podujatia prevládalo pekné počasie. Posledné dva kilometre sme sa do cieľa predierali už v hmle pri priaznivej teplote aj na Herlianskom sedle (Mláčky) v cieli. Na štarte sa zišlo 44 pretekárov. Novinkou bolo pridanie kategórií MTB a E-bike pri ktorom už ostaneme aj v ďalších ročníkov. V prípade veľkého záujmu tieto kategórie rozdelíme aj vekovo.

Celkovým víťazom podujatia sa stal Matúš Hajník (Vranov n/T) s časom: 16:21 min. na druhom mieste skončil Tomáš Dunaj (Snina) čas: 17:59 min. a na treťom mieste ( iba jednu sekundu za druhým pretekárom) skončil Tomáš Hrebík (Swietwelský Slovakia Cycling team) čas: 18:00 min. V kategórii žien zvíťazila Lenka Molčányiová (Košice) s časom: 26:18 min. V kategórii domáci zvíťazili Anna Matiová (ŠK Banské) čas: 32:21 min. a Michal Ivančo (ŠK Banské ) čas: 19:37 min. a zároveň obsadil 2.miesto v kategórii nad 50 r. Ďakujeme za pomoc všetkým dobrovoľníkom a sponzorom, bez ktorých by to nešlo. Veľká vďaka patrí všetkým domácim pretekárom, ktorý reprezentovali ŠK Banské. Ďalšie poďakovanie patrí KC Michalovce, ktorý mal na našom podujatí najväčšie zastúpenie.

Zároveň ďakujem celému JANTEX Teamu a Racetime za skvelé a rýchle spracovanie výsledkov.