Spartan Patriot na ME Spartan Race 2015 v Tatranskej Lomnici

Spartan Patriot na ME Spartan Race 2015 v Tatranskej Lomnici

S bojovým pokrikom Arooo odštartovala 6.9. 2015 v nedeľu ráno vlna novodobých Sparťanov na Majstrovstvách Európy Spartan Race Beast v Tatranskej Lomnici. Slovensko tak bolo druhou krajinou po Španielsku, kde sa tento prestížny šampionát konal. Na štart sa postavilo takmer 3000 pretekárov z 24 krajín sveta odhodlaných zdolať najťažší prekážkový beh na svete. Pretekalo sa v krásnom prostredí Vysokých Tatier, kde pretekári bojovali s časom i prekážkami na 30,5 km dlhej trati s prevýšením až 1200 m. Na trati bolo celkovo rozmiestnených 36 umelých i prírodných prekážok, ktoré pretekári museli postupne zdolávať. Trať viedla z Tatranskej Lomnice na Skalnaté pleso, späť do Tatranskej Lomnice cez Jamy do Starej Lesnej, potom až na štrkovisko pri Veľkej Lomnici a späť do Tatranskej Lomnice.

Organizátori nenechali nič na náhodu a pripravili organizačne výborne zabezpečený pretek s traťou, ktorá donútila siahnuť na dno aj najlepších Európskych pretekárov Spartan Race. Zaujímavosťou bolo, že vlna ME mala všetky silové prekážky s dvojnásobnou záťažou. Pretekári boli na trati počas niekoľko hodinového výkonu vystavení všetkým prírodným živlom: ohňu, vode, vetru, skalám, hline a blatu, svietilo slnko, padal sneh i dážď. Jeden extrém striedal druhý a oprávnene môžeme tento pretek nazvať najťažším prekážkovým behom, aký starý kontinent zažil. Európskym šampiónom sa stal Jon Albon z Veľkej Británie pred Michalom Rajniakom a Petrom Žiškom zo Slovenska.

Na tomto prestížnom šampionáte štartovali aj 14 pretekári Spartan Patriot Teamu Slovakia. Najlepší čas dosiahol Michal Ivančo (3:20:09), ktorý obsadil v rámci Európskeho šampionátu skvelé 10. miesto. Vynikajúco sa umiestnil aj Roman Bak na 21. mieste a Filip Kušnír na 41. mieste. Ďalšie umiestnenia naších pretekárov: 53. Maroš Socha, 86. Martin Škreptáč, 103. Erik Ďurišin, 139. Martin Illeš, 154. Jozef Illeš, 174. Marek Cerula, 230. Šimon Škreptáč. Medzi ženami obsadila 31. Marika Renčková a 33. Zuzana Schriffel.

Pre Michala Ivanča, Romana Baka a Filipa Kušníra to bola určite skvelá skúsenosť pred Majstrovstvami Sveta, ktorých sa zúčastnia 4. októbra v Squaw Valley (California, USA).

Autor: Mgr. Marek Cerula

, Diskusia: 0

Pridaj komentár