PATRIOT Vranovská bežecká liga 2015, Stropkov

Pretek v Stropkove, 6.kolo PATRIOT Vranovskej bežeckej ligy 2015

V Nedeľu 10.5. 2015 sa v Stropkove uskutočnilo už 6. kolo PATRIOT Vranovskej bežeckej ligy 2015. Pravé týmto ďalším bežeckým podujatím sme zavŕšili prvú tretinu PATRIOT Vranovskej bežeckej ligy 2015. Pretekalo sa na trati polmaratónu (21,1 km). Z dôvodu obchádzky to bola nová trať polmaratónu, s ktorou boli bežci v cieli veľmi spokojní. Na štarte sa zišlo 92 pretekárov, prišli aj pretekári zo zahraničia (Maďarsko, Ukrajina, Kenya). Pretekalo sa v celkom ideálnom bežeckom počasí za mierneho dažďa. V absolútnom poradí mužov vyhral Komon Moses Masai (Kenya) s časom 1:07,57 hod., kat. žien vyhrala Oksana Ugrynchuk (Ukrajina) s časom 1:23,06 min.

PATRIOT Vranovská bežecká liga mala na tomto podujatí celkom slušné zastúpenie v počte 10 bežcov, ktorí si pripísali ďalšie body do hodnotenia PATRIOT Vranovskej bežeckej ligy 2015. Najlepšie z  Vranovských bežcov sa umiestnil Michal Ivančo (ŠK Banské) čas: 1:17,17 hod. (celkové 9. miesto, 4. miesto v kat. B), druhý najlepší z Vranovských bežcov bol Richard Stohl (Patriot Runners Vranov) čas: 1:17,36 hod. (celkové 10. miesto, 6. miesto v kat. A). Tretí skončil Milan Ondričko (Generali Vranov n. T.) čas:1:22,58 (celkové 14. miesto, 5. miesto v kat. B).

Ďalšie poradie našich bežcov bolo nasledovné: Michal Barna (Vranov – Domašská10) čas:1:25,40 hod. (celkové 19. miesto, 8. miesto v kat. A ), Sergie Rashypkin (ŠK Banské) čas:1:27,31 hod. (celkové 24. miesto, 11. miesto v kat. A), Šimon Škreptač (Spartan Patriot Vranov n. T.) čas: 1:40,12 hod. (celkové 53. miesto, kat. A 22. miesto) a Ľubomír Prok (Vranov n. T.) čas:1:43,05 hod. (celkové 57. miesto, kat. B 18. miesto) Na trati 10 km obsadili naši bežci nasledujúce poradie: Roman Bak (Generali Vranov n. T.) čas: 37:31 min. (celkové 4. miesto ), Maroš Bak (Generali Vranov n. T.) čas: 37:46 min. (celkové 5. miesto).

Ďakujeme za účasť a tešíme sa na ďalšie bežecké podujatie!