PATRIOT Vranovská bežecká liga 2015 - Kysak

Pretek Kysak (okr. Košice) 4. kolo PATRIOT Vranovskej bežeckej ligy 2015

V Nedeľu 12.4. 2015 sa v obci Kysak (okr. Košice) uskutočnilo už 4.kolo PATRIOT Vranovskej bežeckej ligy 2015. Pretekalo sa na 21,095 m certifikovanej dlhej trati polmaratónu, na štarte sa zišlo 168 pretekárov z celého Slovenska a prišli aj pretekári zo zahraničia ( Poľsko, Ukrajina, Maďarsko). Pretekalo sa v ideálnom bežeckom počasí, pretekárom to trocha sťažoval vietor na trati. V celkovom poradí zvíťazil Viktor Srodubtsev (JM Demolex Bardejov) čas: 1:11,03 hod. a v kategórií žien zvíťazila Sofia Jaremchuk (Ukrajina) časom:1:22,21 hod.
PATRIOT Vranovská bežecká liga mala na tomto podujatí svoje zastúpenie v počte 11 bežcov, ktorí si pripísali ďalšie body do hodnotenia PATRIOT Vranovskej bežeckej ligy 2015. Najlepšie z Vranovských bežcov na tomto podujatí sa umiestnil Michal Ivančo (ŠK Banské) čas: 1:18,20 hod. (celkové 4. miesto, 2. miesto v kat. B), druhý najlepší z Vranovských bežcov bol Richard Stohl (Patriot Runners Vranov) čas: 1:18,48 hod. ( celkové 7. miesto, 5. miesto v kat. A ). Tretí sa umiestnil Roman Bak (Generali Vranov n/T) čas:1:22,41 hod. (celkové 13. miesto, 7. miesto kat. A). Z Vranovských bežkýň sa najlepšie umiestnila Zuzana Stanovčaková ( Vranov n. T.) časom: 1:32,18 hod. ( 3. miesto kat. Ženy). Ďalšie poradie našich bežcov bolo nasledovné: Celkové 18. miesto Barna Michal čas:1:25,36 hod. (Vranov n. T.), 24. miesto Matúš Hajník (Krivo Jantex Vranov n. T.) čas:1:28,21 hod., 27. miesto Milan Ondričko (Generali Vranov n. T.) čas:1:28,40 hod. , 77. mieste  Martin Fazekaš ( Ľadoborci Vranov n. T.) časom:1:40,54 hod., 86. miesto Ľubomír Prok (Vranov n. T.) čas: 1:43,31 hod., 101. mieste Šimon Škreptač (Spartan Patriot Vranov n. T.) časom: 1:47,26 hod. a na 124. mieste Pavol Tomko ( Ľadoborci Vranov n. T.) časom:1:50,59 hod. Už v poradí 5. kolo PATRIOT Vranovskej bežeckej ligy, ktoré sa uskutoční 3.5. 2015 v obci Slovenská Kajňa na trati polmaratónu 10 km. Ešte pred 5. kolom sa uskutoční pretek v Budimíre, ktorý je prvý náhradný pretek z ktorého sa budú počítať body do PATRIOT Vranovskej bežeckej ligy v prípade zrušenie niektorého preteku PATRIOT Vranovskej bežeckej ligy 2015.