Naši bežci na pretekoch v Senici, Humennom a Moldave n. B.

Pretek v Moldave n.B. – Výsledky
Pretek v Humennom – Výsledky
Záhorácky maratón – Výsledky

V uplynulých dňoch sa naši bežci z PATRIOT Vranovskej bežeckej ligy zúčastnili viacerých bežeckých podujatí v rámci celého Slovenska. Pretekali na rôznych tratiach od 5 km až po maratón. Na týchto pretekoch podali kvalitné výkony a dosiahli popredné umiestnenia v svojich kategóriách.

V Senici dňa 13.6. 2015 sa konal Záhorácky Senický maratón. Na maratónskej trati sme mali tiež svoje zastúpenie. Richard Stohl (PATRIOT bežci Vranov n.T.) obsadil celkové 7. miesto v celkovom poradí časom: 3:23,45 hod. a v kat. A obsadil 2. miesto. Pretek prebiehal v úmornej horúčave, ktorá poznačila športové výkony na tomto bežeckom podujatí.

Naopak pretek v Humennom dňa 21.6. 2015 prebiehal na 5 km trati (podľa GPS 4,79 km). Podujatie pod názvom ANDRITZ Cup malo početné zastúpenie Vranovských bežcov, ktorí dosiahli viacero popredných umiestnení. Pred hlavným štartom bežkyne ŠK Banské v kategóriách 1-3 ročník obsadila Michaela Ivančová 1. miesto na 300 m trati a Tamara Ivančová v kategórií 6-9 ročník na 600 m trati obsadila 1. miesto. Na hlavnej trati 5 km v kategórii dorastenky obsadila Bibiána Ivančová (ŠK Banské) 2. miesto.

V kategórií žien v celkovom poradí zvíťazila Zuzana Stanovčaková (Vranov n.T.) s časom: 18:23 min. Výborne si počínala na tejto trati mladá bežkyňa ŠK Banské Tamara Ivančová, ktorá v kategórii žien obsadila celkové 3. miesto časom: 21:13 min. V kategórii mužov celkové prvé miesto obsadil Eduard Hapak (Ukrajina). Ďalšie poradie Vranovských bežcov bolo nasledovné. 4. miesto Filip Džubara čas: 16:01 min., 5. miesto Michal Ivančo (ŠK Banské) čas: 16:15 min. v kategórií B 1. miesto, 6. miesto Richard Stohl (PATRIOT bežci Vranov) čas: 16:20 min. v kategórií A 3. miesto. Podujatie sa konalo v centre mesta za príjemného počasia v Humennom. Ďalšie poradie bežcov je vo výsledkovej listine.

Polmaratón v Moldave n. B. sa konal 27.6. 2015. Podujatie pod názvom Moldavský Pohár Bodvy sa skladal s cyklistických a bežeckých podujatí. Na tomto podujatí malo svoje zastúpenie ŠK Banské. V kategórií dorastenky na 5 km obsadili nasledujúce poradie: 1. miesto Tamara Ivančová a 2. miesto Bibiána Ivančová. Na hlavnej polmarátonskej trati 21,1 km obsadil celkové 2. miesto Michal Ivančo a v kategórií B obsadil 1. miesto. Podujatie sprevádzalo veľmi príjemné počasie. Gratulujeme všetkým bežcom k dosiahnutým športovým výkonom.