Beh do vrchu Banské - Mláčky 2016

8. ročník behu do vrchu Banské – Mláčky 1/2

V nedeľu 23.10. 2016 sa konal v obci Banské už 8. ročník behu do vrchu Banské – Mláčky (6,4 km, 324 m prevýšenie). Toto bežecké podujatie bolo zároveň súčasťou viacerých dlhodobých súťaží, v ktorých bežci získali cenné body. V 14 detských kategóriách si na trati od 100 m až po 1500 m prišlo zmerať svoje sily približne 84 detí.

Bežci si mohli vychutnať príjemné jesenné počasie počas celej trate.

Už počas prezentácie bolo vidieť veľa pretekárov a ich počet sa zastavil až na čísle 130, čo je nový účastnícky rekord. Okrem rekordného počtu pretekárov bola oproti posledným rokom na vysokej úrovni aj samotná kvalita pretekárov.

Mali sme tu preteķárov z Ukrajiny, Maďarska a samozrejme zo Slovenska. V celkovom poradí v kategórii Muži zvíťazil Sergeii Rashupkin z Ukrajiny a v kategórii Ženy zvíťazila Veronika Dugasová (Maras Team). Z domácich pretekárov v ketegórii Muži zvíťazil Michal Ivančo a v kategórii Ženy Tamara Ivančová (ŠK Banské). Po dobehnutí do cieľa každý pretekár obdržal veľmi peknú medailu. Po preteku sa v priestoroch štartu podávalo občerstvenie a konalo sa vyhodnotenie preteku, kde boli ocenení najlepší vo svojich karegóriách.

Súčasťou preteku bol aj Bančanský pohár (zloženie Bančanská 10, Časovka do vrchu a Beh do vrchu Banské – Mláčky). V kategórii Muži zvíťazil Štefan Racz (ŠK Budimír) a v kategórii Ženy Tamara Ivančová (ŠK Banské).

Veľká vďaka patrí všetkým pretekárom, ktorí sa zaslúžili o rekordnú účasť ale aj všetkým organizátorom podujatia. Už teraz sa tešíme na 9. ročník v roku 2017.

Ďakujeme!

Galéria 2/2

Galéria 2/2

, Diskusia: 0

Pridaj komentár